Konu DışıSağlık
Trend

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır hakkınd sizlere bilgi vereceğim. Asıl soru Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır ya da Hamilelik Testi Nasıl Yapılır olmalıdır. Gelin bu soruları sizler için cevaplayalım. Birlikte öğrenelim.

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır sorusu bir çok insanın aklına ilk olarak kaçıncı günde, bir çok kişinin aklına da Hamilelik Testi Günün Hangi Zamanı Yapılır sorusunu getirmektedir. Genel itibari ile bu konuyu şu şekilde özetleyebiliriz. Öncelikle Hamilelik Testi yapmak için günün en uygun zamanı sabah saatleridir. Bunun nedeni ise; gece vücudumuzdaki idrarda biriken hCG hormonu sabahki ilk idrar ile doğru sonucu verecektir. İdrar ile yapılan Hamilelik Testinde bizim sonucu öğrenmemizde gereken HCG hormonudur.

Bu, Hamilelik Testini günün başka saatlerinde yapamazsınız demek manasına gelmemektedir. Tabiki istediğiniz saatte testi yapabilirsiniz. Ama en güvenilir sonucu her zaman günün ilk saatlerindeki idrar doğru verecektir.

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılmalı?

Hamilelik Testi, hamilelikten şüphe duyduğunuz zaman, en son ilişkinizden 21 gün sonra yapılmalı. 21 Günden sonraki her test doğru sonucu verecektir. Hamilelik Testi Nasıl Yapılır konusunda bir çoğumuz aslında yanlış bilgiye sahibiz. Almış olduğumuz çubuk teste bir kaç damla idrar damlatarak, sonucu beklemeniz gerekmektedir.

  • 1 Çizgi negatif
  • 2 Çizgi pozitif

Olarak sonuç vermektedir. Umarız sizinde testinizin sonucu daime Pozitif çıkar… 🙂


Sıkça Sorulan Sorular

Hamilelik testi yapmak için en uygun gün zamanı her zaman sabahtır. Gece idrarınızda biriken hCG hormonu, sabah doğru sonuç verecektir.

Hamilelik Testi düzensiz gelen adet dönemlerinde ve son ilişkiye girildikten 21 Gün sonra yapılırsa doğru sonuç verecektir.

Hamilelik Sonucu için birden fazla test yöntemi vardır. Ama bunların içerisinde en garanti ve kesin sonucu her zaman Kan Testi vermektedir.

Bunun için bir kaç farklı yöntem var. Ama bunların hiç birisini tavsiye ve tasrip etmiyoruz. En güzel sonuç her zaman için kan tahlili ile yapılan hamilelik sonucudur...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu